تبلیغات
زیست شناسی/Biology - درمان ایدز کشف شد
 
زیست شناسی/Biology
زیست شناسی برای زندگی بهتر/Biology For Good Life
هلث دی در گزارشی به یافته های جدید محقققین برای درمان ایدز پرداخته است.

این مطالعه از یك نظر با سایر مطالعاتی كه روی حیوانات آزمایشگاهی انجام می گیرد متفاوت است، موش هایی كه در این مطالعه استفاده شده اند، انسانی شده هستند، یعنی سلول های سیستم ایمنی بدنشان در حقیقت سلول های سیستم ایمنی بدن انسان است و به مقابله با یك بیماری انسانی هم پرداخته است. البته از آن جایی كه انجام این گونه مطالعات بر روی انسان ها ممكن و البته اخلاقی نیست، چاره دیگری وجود ندارد.


در واقع محققین با تزریق سلول های بنیادی انسان به موش ها، توانسته اند این ویژگی را در این موش های خاص به وجود بیاورند. اما مقابله با ایدز. ظاهرا سیستم ایمنی بدن انسان ها یك گیرنده پروتئینی خاص دارد كه مانند یك در برای ورود ویروس اچ.آی.وی عمل می كند.


در گروه بسیار كمی از انسان ها بر اساس یك نقص یا شاید بهتر باشد بگوییم تفاوت ژنتیكی، این گیرنده غیرفعال می شود و بنابراین این افراد به طور ذاتی در برابر ابتلا به ایدز مصون هستند. حالا دانشمندان با دستكاری ژن ها می خواهند این در ورودی را در بیماران مبتلا به ایدز قفل كنند و از پیشروی بیماری در بدن آن ها جلوگیری نمایند. محققین این پروژه معتقدند كه بالاخره طبیعت راه مقابله با ایدز را به آن ها نشان داده است. باید ببینیم در آینده این پروژه به كجا خواهد رسید.
نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها :
سه شنبه 15 تیر 1389 :: نویسنده : آرمین سلیمانی نیا


درباره وبلاگ

این وبلاگ جهت آموزش زیست شناسی بوجود آمده است.
امیدوارم مطالب آن برای شما نیز مفید باشد.
من در گردآوری این مطالب از چند منبع استفاده می کنم.

مدیر وبلاگ : آرمین سلیمانی نیا
موضوعات
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

Powered by WebGozar